Danone Türkiye

Danone Türkiye olarak, lezzetli, sağlıklı ve herkesin erişebileceği ürünleriyle mümkün olan en fazla sayıda insanın sağlığına katkıda bulunma misyonu ile 1998'den bu yana sütlü ürünler pazarında faaliyet göstermekteyiz.

Danino, Danette, Activia, Danone Doğal, Danone Disney, Bi'tat markalarından oluşan sağlıklı, lezzetli, kaliteli ve geniş ürün yelpazemiz ile tüketicilerimize en iyiyi sunmayı hedeflemekteyiz. Çocuklarda olduğu kadar yetişkinler için de sağlıklı ara öğün alternatifleri sunan Danone, 2016 yılında da yeni nesil tatlı Danissimo’yu tüketicilerin beğenisine sunmuştur.

Danone Türkiye olarak, 500'ü aşkın çalışanımız, yaklaşık 9000 çiftçimiz, 1.000'e yakın tedarikçimizi kapsayan yaygın tedarikçi ağımız ve Türkiye'nin en kapsamlı soğuk zincir satış ve dağıtım ağı ile 81 ilde, 50.000 satış noktasına hizmet veren 100'ü aşkın distribütörümüzle birlikte el ele yürümekteyiz.

Danone Yolu felsefesi çerçevesinde, ülkemizde süt kalitesini ve üretimini AB kalite standartlarına ulaştırmak ve çiftçilerimize destek vermek amacıyla yürüttüğümüz "Çiftçi Geliştirme Programı"mızı sürdürmekteyiz. En kaliteli süt ve sütlü ürünlerini tüketicilerimize ulaştırmak amacı ile bu program dahilinde çiftçilerimizi eğitiyor ve onlara gelişimleri için destek veriyoruz. Kaliteli sütü, profesyonelliği ve verimliliği aynı çatı altında toplayan Sütüme Sağlık Köyüme Destek projemiz çerçevesinde küçük ölçekli üreticilerimizin süt kalitesini ve verimliliğini arttırmak amacıyla köy kooperatiflerinin, Danone önderliği ve danışman çatısı altında hayata geçirdiği SütEvi (Merkezi Sağım Ünitesi), Merkezi Yem ünitesi ve soğutma sistemlerini bir araya getiren entegre tesisler kurulmaktadır.

Diğer yandan, çalışanlarımızın ve tedarikçilerimizin can güvenliğini sağlamak üzere, "sıfır iş kazası" nın ulaşılabilir bir hedef ve tüm iş kazalarının önlenebilir olduğu inancı ile, "Wise Programı" adı altında güvenli davranışa odaklanan uzun soluklu bir çalışma yürütmekteyiz. Ayrıca faaliyet gösterdiğimiz tüm alanlarda etkileşimde olduğumuz çevreyi korumayı ilke edinen bir firma olarak, "üstün çevre duyarlılığını" esas alan "Çevre Programı"mız ile, ham madde tedariğinden ürünün tüketiciye ulaştırılmasına kadar ki tüm süreçlerde çevreyi korumaya yönelik gereklilikleri sürdürülebilir bir yaklaşım çerçevesinde önceliklendirmekteyiz.

Ayrıca yarınlarımızın ışığı çocuklarımızı sağlıklı ve mutlu bir geleceğe hazırlamak için, spor alanında "T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı - T.C. Milli Eğitim Bakanlığı - Danone Küçükler Futbol Birinciliği ve Danone Uluslar Kupasıprojelerimizi 81 ilde gerçekleştirmekteyiz. Dünyada 16.sını Türkiye'de kurduğumuz tamamen bağımsız ve hiçbir ticari amaç gütmeyen "Danone Enstitüsü Türkiye", ülkemizdeki beslenme; özellikle "Çocuk Beslenmesi" konusunda çocuk doktorları, beslenme uzmanları ve üniversitelerin yaptığı araştırmalara destek vererek sağlıklı beslenme konusunda bir bilgi platformu oluşturmaktadır.

Ayrıca, bugüne kadar "Türkiye'nin Gülümseyen Geleceği" temalı sosyal sorumluluk programı kapsamında eğitim alanında "Gülümseyen Gelecek Anasınıfları" projesini, çocuklarımızı sağlıklı beslenme konusunda bilgilendirmek üzere "Danino Sağlıklı Büyüme Ekibi" projesini, geleneksel çocuk oyunlarını belgesel formatında okullarımızın kullanımına sunarak, çocuklarımızın fiziksel aktivitelerle sağlıklı gelişimlerini ve iletişimlerini geliştirmeyi hedefleyen "Benimle Oynar mısın?" isimli geleneksel çocuk oyunları projesini ve T.C.Sağlık Bakanlığı ile bebeklere ücretsiz D Vitamini dağıtımını içeren "D Vitamini ile Gülümseyen Gelecek" kampanyasını gerçekleştirmiş bulunmaktayız.

ŞİRKETİMİZ