Danone Hakkındaki Asılsız İddialar

Değerli tüketicilerimiz,

2007 yılında asılsızlığı hukuki olarak ispat edilmiş olan, şirketimizi karalamaya yönelik metnin, on yıl aradan sonra, tekrar sosyal mecralarda dolaştırılmasını üzüntü ile karşıladığımızı belirtmek isteriz.

Sağlıklı ve güvenli Danone ürünlerine karşı internet üzerinden yalanlarla yürütülen karalama kampanyasında öne sürülen tüm iddialar 2007 yılında hukuken çürütülmüştür. İftiralara hedef olan tüm Danone ürünlerinin üretim sürecinin sağlıklı ve güvenilir olduğu T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından onaylanmıştır.

Şirketimizi karalamak amacıyla bu asılsız mesajları yayan art niyetli kişiler, saygın bir profesörümüzün adını bilgisi dışında kullanarak bu asılsız iddiaları güvenilir bir kaynak tarafından hazırlanmış gibi göstermeye çalışmaktadırlar. Prof.Dr. Turan Karadeniz'in konuyla ilgili kişisel websitesinde paylaştığı açıklamasına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.
http://www.turankaradeniz.com.tr/haberler/adimin-kullanildigi-asilsiz-iddialara-cevaben/

Ayrıca dilerseniz 444 4 326 numaralı tüketici servisimiz veya mutlutuketici@danone.com.tr adresinden konu ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Uygun görürseniz, karalama kampanyasına cevaben çevrenize şirketimizin bu resmi açıklamasını iletebilirsiniz.

Saygılarımızla,

ŞİRKETİMİZ