Kurumsal Sorumluluk

Kurumsal sorumluluk anlayışı, fabrika veya ofislerimizin kapısında sona ermez. Yaptığımız işler insan hayatının merkezinde yer alıyor. Tükettiğimiz enerji ve hammadeler dünyamızın şeklini değiştiriyor. Toplum, bize sorumluluklarımızı anımsatmak için yanıbaşımızda.

Danone Grubu Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı
Antoine Riboud

Danone Yolu felsefesi çerçevesinde, ülkemizde süt kalitesini ve üretimini AB kalite standartlarına ulaştırmak ve çiftçilerimize destek vermek amacıyla yürüttüğümüz "Çiftçi Geliştirme Programı" mızı sürdürmekteyiz. En kaliteli süt ve sütlü ürünlerini tüketicilerimize ulaştırmak amacı ile bu program dahilinde çiftçilerimizi eğitiyor ve onlara gelişimleri için destek veriyoruz. Kaliteli süt, profesyonellik ve verimlilik aynı çatı altında toplayan “Sütüme Sağlık Köyüme Destek” projemiz çerçevesinde de küçük ölçekli üreticilerimizin süt kalitesini ve verimliliğini arttırmak amacıyla köy kooperatiflerinin, Danone önderliği ve danışman çatısı altında hayata geçirdiği SütEvi (Merkezi Sağım Ünitesi), Merkezi Yem ünitesi ve soğutma sistemlerini bir araya getiren entegre tesisler kurulmaktadır.
Diğer yandan, çalışanlarımızın ve tedarikçilerimizin can güvenliğini sağlamak üzere, "sıfır iş kazası" nın ulaşılabilir bir hedef ve tüm iş kazalarının önlenebilir olduğu inancı ile, "Wise Programı" adı altında güvenli davranışa odaklanan uzun soluklu bir çalışma yürütmekteyiz. Ayrıca faaliyet gösterdiğimiz tüm alanlarda etkileşimde olduğumuz çevreyi korumayı ilke edinen bir firma olarak, "üstün çevre duyarlılığını" esas alan "Çevre Programı"mız ile, hammadde tedariğinden ürünün tüketiciye ulaştırılmasına kadar ki tüm süreçlerde çevreyi korumaya yönelik gereklilikleri sürdürülebilir bir yaklaşım çerçevesinde önceliklendirmekteyiz.

Ayrıca yarınlarımızın ışığı çocuklarımızı sağlıklı ve mutlu bir geleceğe hazırlamak için, spor alanında "T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı - T.C. Milli Eğitim Bakanlığı - Danone Küçükler Futbol Birinciliği ve Danone Uluslar Kupası" projelerimizi 81 ilde gerçekleştirmekteyiz. Dünyada 16.sını Türkiye'de kurduğumuz tamamen bağımsız ve hiçbir ticari amaç gütmeyen "Danone Enstitüsü Türkiye", ülkemizdeki beslenme; özellikle "Çocuk Beslenmesi" konusunda çocuk doktorları, beslenme uzmanları ve üniversitelerin yaptığı araştırmalara destek vererek sağlıklı beslenme konusunda bir bilgi platformu oluşturmaktadır. Ayrıca, bugüne kadar "Türkiye’nin Gülümseyen Geleceği" temalı sosyal sorumluluk programı kapsamında eğitim alanında "Gülümseyen Gelecek Anasınıfları"projesini, çocuklarımızı sağlıklı beslenme konusunda bilgilendirmek üzere "Danino Sağlıklı Büyüme Ekibi" projesini, geleneksel çocuk oyunlarını belgesel formatında okullarımızın kullanımına sunarak, çocuklarımızın fiziksel aktivitelerle sağlıklı gelişimlerini ve iletişimlerini geliştirmeyi hedefleyen "Benimle Oynar mısın ?" isimli geleneksel çocuk oyunları projesini ve T.C.Sağlık Bakanlığı ile bebeklere ücretsiz D Vitamini dağıtımını içeren "D Vitamini ile Gülümseyen Gelecek"kampanyasını gerçekleştirmiş bulunmaktayız.


Neler Yapıyoruz?

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK