Süt Kalitemiz

Süt Kalitemiz Kontrolümüz Altında

Danone Türkiye olarak kalite politikamızın vazgeçilmez prensibi; tüketicilerimize güvenilir süt ve sütlü ürünler sunmaktır. Tüketicilerimize layık kaliteli ürünler üretebilmek adına süt alımdan son ürüne kadar tüm aşamalarda ulusal ve uluslararası mevzuat ve kalite standartlarını uyguluyoruz. Bu kapsamda işbirliğimizi sürdürdüğümüz binlerce çiftçimizden temin ettiğimiz sütlerde başta antibiyotik olmak üzere, mikrobiyolojik ve daha birçok kalite testi yapıyoruz. Ayda 18.500 teste varan bu özenli kalite kontrol süreci sonunda fabrikamıza yalnızca antibiyotik testlerinin sonucu mevzuatlara uygun olan antibiyotiksiz sütleri kabul ediyoruz ve ürünlerimizi de bu kaliteli sütlerle üretiyoruz. T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı?nın izni ve denetimi dahilinde yüksek kalite standartlarında üretmekte olduğumuz ürünlerimizi güvenle tüketmeye devam edebilirsiniz.

Hem süt kalitemizi hem de çiftçilerimizi geliştirmek için çalışıyoruz.

Kaliteli sütün, doğru beslenen sağlıklı hayvanlarla doğrudan ilişkili olduğunun bilincindeyiz. Bu nedenle öncelikle veteriner hekimlerimiz aracılığıyla üreticilerimize ait hayvanların sağlık kontrollerini ve bakımlarını yapıyoruz. Hayvanlarımızın doğru beslenmesi için de köylerimizde Merkezi Yem Üniteleri kuruyoruz. Bu sayede hem üreticilerimiz teknik görevliler eşliğinde yem üretimini yapıyor, hem de maliyetleri azalıyor.

Köylerimizde süt sağım ve soğutma merkezleri açıyoruz, bu sayede el değmeden sağılan sütleri hemen soğutuyoruz ve bozulmasını önlüyoruz. Kalite önceliğimiz dahilinde çiftçilerimize süt kalitesine dayalı prim sistemi uyguluyoruz. Buna göre, yapılan kalite analizlerinin sonuçlarına göre çiftçilerimize prim sağlıyoruz.

Ek olarak, tüm üreticilerimize sağım, hayvan besleme ve hijyen gereklilikleri konularında eğitimler veriyoruz.

Bu sayede kaliteli sütler temin edip kaliteli ürünler üretiyoruz.

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK